RPG....objavte svet ktorý sa skrýva vo vesmíre...RPG

InfoDomovPortálFAQHľadaťRegistráciaZoznam užívateľovUžívateľské skupinyPrihlásenie

Share | 

ASALA- časť Mare Imbrium

Zobraziť predchádzajúcu tému Zobraziť nasledujúcu tému Goto down 
Choď na stránku : Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 12 ... 21  Next
AutorSpráva
Olivia Pangiote

Female
Počet príspevkov : 1780
Rasa : mimozemšťan
Vek postavy : 24 rokov, narodená 23. apríla

OdoslaťPredmet: Re: ASALA- časť Mare Imbrium   Ne september 04 2011, 17:21

Vanille

*Na chrbte sa jej na tej posteli nevegetilo ktovie ako dobre. Hlavne keď sa v jednom kuse hemžila ako rybička na suchu a všetko ju štípalo. Prevalila sa teda na brucho, nebolo to ktovie ako lepšie, no už sa jej nechcelo prevaľovať zase nazad a kňučať. Preto zostala na brušku a tvár striedavo upierala na ňu alebo do prikrývky, ktorá bola na zloženie hlavy fajn. Ako prehovorila k téme Bezmennému, zostala s hlavou v prikrývke a len pokrčila ramenami.* No čo by som ti nato mohla povedať. *Z časti by to bolo logické, keďže sa milovali a bolo by celkom prirodzené že tvárou tvár, na druhej strane, jej sebecké ja z tej predstavy bolo smutné. Alebo to bola obyčajná žiarlisvosť, že jej ukázal tvár a poznali sa ani nie dva týždne a jej po rokoch nedôveroval natoľko, aby čosi prezradil nieto jej ukázal tvár? Radšej teda nato nič nehovorila, predpokladala že už asi vedela kto bol a ona sa jej nechystala pýtať na viac. Beztak by jej to nepovedala a nevedela by to od neho takže čo.* Budeš sa s ním stýkať? *Určite chápala ako to myslela.*

Floreine a Pandora

*Každou sekundou ktorá pripadala dlhšia než celá minúta bola nervózna i Floreine. V ruke zvierala kušu, uši mala nastražené, no oči skoro stále upierala dozadu. Malá sa na koni vyplašene hemžila, chcela sa vrátiť a na tvári sa jej trblietali drobné slzy a stopy po miestach, ktorými prešli.* Už...ide. *Zašepkala malej do ucha, keď začula dupot žrebca. O nieľkoľko sekúnd sa skutočne vynoril spoza stromov do ich obzoru a Floreine si vydýchla. Malá sa tiež prestala metať, no ako spadol Z z koňa, obe chceli ísť dole. Floreine si k nemu kľakla aj s kušou, nechcela nič riskovať a malá, tá mu položila rúčku na líce, vyžadujúc si jeho pozornosť, akoby sa chcela ujistiť že je všetko skutočne v poriadku. Mala v hlavičke veľa otázok, no teraz ju zaujímal hlavne Z.* Písmenko nikam nechoď. Prosím. Ešte tam určite nemáš ísť...*Najradšej by ním zatriasla, čo by sa jej nepodarilo pre jeho váhu, no ona to ani neskúšala, bála sa že mu ublíži. A to nechcela. Chcela aby bol v poriadku. Floreine mlčala, len zostala tak ako keď si k nemu kľakla, studená ruka jej spočívala niekde na jeho predlaktí a s obavami hľadela do jeho tváre.*
Návrat hore Goto down
Zobrazit informácie o autorovi
Pomocník

Male
Počet príspevkov : 1724
Rasa : nič
Vek postavy : -
Povolanie : zaúča nováčikov

OdoslaťPredmet: Re: ASALA- časť Mare Imbrium   Ne september 04 2011, 18:16

Yunna

*Trochu čakala od Vanille inú reakciu. Nevedela povedať, čo je to s ňou, že tak reagovala, namiesto vyzvedania a šialeného dobiedzania len stíchla a zamyslela sa. A jediná reakcia na akú sa zmohla, že čo jej nato má povedať? Očividne jej teda slniečko nerobilo moc dobre, lebo...* Kto si a čo si urobila s Vanille? Ona by takto nebola reagovala! *Skočila jej na kríže a ako si obkročmo na ňu sadla, začala ju štekliť, nedbala ani na jej spálený chrbát. Trochu si ešte vytrpí a potom ju buď pošle za Arrianou alebo ju pošle za Vanille.* Keď sme pri tom, nebudem ti hovoriť detaily, no nevidela som jeho tvár. *Priznala nakoniec a ako vrecko zemiakov sa zvalila vedľa nej. Ľahla si vedľa Vanilky s vážnym výrazom v tvári a teraz to bola ona čo sa z nich dvoch pohrúžila do vlastných myšlienok. Ako Yunna, ktorá vedela, že smie a že obidvaja, aj jej muž, aj jej milenec sú jedna a tá istá osoba, by povedala rovno áno. Bez váhania. Ale ako Yunna, ktorá to nevie? Ako by zareagovala? Váhala by a ona teraz tiež váha, aj keď pre trochu inú dilemu.* Úprimne vôbec neviem povedať. Nemala by som no.. Neviem. *Povedala napokon pokojne a hlboký pohľad uprela do očí Vanille. Chcela vedieť jej názor nato, čo by asi tak ona robila na jej mieste a celkovo čo si o tom myslí ona ako nielen jej priateľka, ale aj jej švagriná. Sestra jej manžela.*
Návrat hore Goto down
Olivia Pangiote

Female

OdoslaťPredmet: Re: ASALA- časť Mare Imbrium   Ne september 04 2011, 22:40

Vanille

*Čo sa stalo s Vanille? To by vedela rada i ona. Kým ju Blake nezrušil ako teplú vodu, mala úžasnú náladu, ktorá pramenila z viacerých vecí, no hlavne z toho, že Blake to zvládol, Sally bol v poriadku a Arenejcov nikde nebolo. Vždy bola predas len veselá osoba, napriek všetkému čo sa okolo nej dialo mala úsmev na perách. No teraz sa jej akosi nedalo smiať. Sama netušila čo doľahlo na jej dušu, že sa cítial taká...smutná. Dúfala že ten stav prejde tak rýchlo ako to v jej prípade býva, no či chcela alebo nie, ani jej sa to nevyhýbalo, aj keď teraz sa jej smútok mohol vyhnúť. Nepovedala ale nič, lebo nevedela čo k tomu povedať. Vedela že tá Vanille ktorú chcela vidieť a počuť sa vráti, len musela prehrmieť jej neveselá chvíľka. Či ale chcela alebo nie, ako si na ňu sadla, zaštípala ju pokožka a to šteklenie ju skôr bolelo než rozosmievalo, takže sa hmýrila, no skôr utekala pred jej dotykmi než pred smiechom. Bola rada keď sa vedľa nej zhodila a i jej to žiarlivejšie ja sa sebecky potešilo, že mu tvár nevidela. Premkla ju preto i výčitka, že to brala takto, no vo svojom vnútri sa nemohla oklamať, žeby jej to závidela či žiarlila. Nepriznala by to, no vedela že to tak bolo.* Obe vieme prečo si vydatá za môjho brata. Ak túžiš po Bezmennom, buď s ním, len mu prosím neublíž. Neviem čo by spravil Blake, keby to zistí, no pri jeho citovom rozsahu...*Pokrčila ramenami.* Viem že v jaskyniach mal milenku, možno keby vie že túžiš po niekom inom by to aj pochopil, sama neviem. *Ona sa vo svojom bratovi nevyznala. Bol pre ňu cudzím človekom od istého veku a to bola len jedna z vecí ktoré trápili jej dušu, keď bola v takejto nálade.O to viac keď bola tu, videla ako tu žili. Na mieste kde nebol nijaký nechutný Uretan, kde Gabriel svoju sestru ľúbil, rovnako jeho priatelia i otec. Zatiaľ čo ju doma čakala len nenávisť. Spomenula si na rozhovor so Sallym, o tom či by neostala a myšlienky o tom, či neostane on. Bolo jej z toho všetkého do plaču.*

Floreine a Pandora

*Potešilo ju, že nikam nechcel ísť. Akoby o tom mohol rozhodnúť, keby skutočne niekam mal ísť. Pre malú ale boli jeho slová jasné a zreteľné, zobrala ich ako fakt, že sa rozhodol, že nebol pripravený odísť tam niekam, na to miesto o ktorom ani Floreine veľa nevedela povedať. Samotná Floreine mlčala a počúvala čo to hovoril malej, vediac o tom svoje. O tom že nemal kondičku. O jeho kondičke by si nedovolila nikdy pochybovať, no našťastie malá nevidela dôvod v tom, aby mu neverila a preto sa jej i na detskej tváričke rozhostil kus pokoja, miešaný so strachom.
„Prečo nás chceli biť?“ Floreine napadlo jediné – keby len biť. No nepovedala to nahlas, nebol vhodný čas ani miesto na také vysvetľovanie.
„Nie všetci sú priatelia Pandora a oni naši priatelia neboli. Ale nemusíš sa tým teraz trápiť, bude všetko v poriadku.“ Nemusela to byť pravda, no videla na malej že jej ten zážitok blúdil hlavou. Malá mala pred očami tých mužov, i toho čo ho Floreine zabila a on ležal v kaluži krvi. Nehýbal sa a ona videla, že už odišiel na to iné miesto. Ani sa nestihol rozlúčiť a určite nie si premyslieť či tam chcel ísť. No možno to tak bolo preto, že bol zlý. Preto nemal možnosť. Nevedela, no zdalo sa že Floreine bola pokojná a tak sa presviedčala, že ona vedela čo sa dialo a musela tomu veriť i ona.* Zlatko choď zobrať prosím ku kobylke čistú vodu, nech sa trochu napije. *V skutočnosti chcela len aby malá na chvíľu odbehla. Len čo sa malá pobrala, Floreine otočila zrak k Z.* Nie si zranený? *Spýtala sa potichu. Cítila že si pomohol keď sa ho držala a videla i tú ranku nad uchom. Len voľnú ruku natiahla a zotrela mu krv, nebolo to nič vážne. Ani na zvyšku tela nič nevidela, no keby bol nejaký problém, bol vhodný čas ho vysloviť, než dorazí malá.*
Návrat hore Goto down
Pomocník

Male

OdoslaťPredmet: Re: ASALA- časť Mare Imbrium   Po september 05 2011, 07:50

YUNNA

*Musela uvažovať nad Vanille. Nešlo jej do hlavy čo také sa u nich stalo, že tomu dievčaťu mizol úsmev z pier a bola taká smutná. Nepáčilo sa jej to. Azda bola v depresii, že nič také ako dážď tu nemali? Že bola spálená ako pečené mäsko a všetko ju bolelo, alebo to bolo pre to, ako prudko zareagoval Blake keď vošla do jaskyne? Chcela jej nato niečo povedať, ale úprimne ani netušila čo a či by vôbec nič pomohlo. Kiežby áno. No za pokus by nič nedala, nie? Aspoň dúfala, že aj malý pokus by jej mohol pomôcť.* Vanilka, nebuď smutná. Zbytočne sa trápiš pre reakciu tvojho brata. On len... *Ako ho už len mohla dobre ospravedlniť tak aby to menej Vanille bolelo?* Len si ho prekvapila a to bolo všetko. Príliš si dáva pozor nato, aby vyzeral odmerane, vedz že je len psom ktorý šteká, no nehryzie a síce neviem prečo je taký aký je, no som si istá, že si cestu k sebe raz nájdete. A som si aj istá, že ťa má rád. *A možno to už ani tak dlho nebude trvať, no to bola len otázka Bezmenného a jeho plánu, ktorý mal. Kiežby tak mohla jej povedať všetko, kiežby jej mohla povedať, že jej brat ju ľúbi nadovšetko a svojim správaní sa ju snaží len chrániť. Ocitla sa medzi nimi ako múr, ktorý ich delil a i keď by sa najradšej zborila a uvoľnila im cestu medzi sebou, nemohla. Trhalo jej to srdce.* Prosím ťa, len nebuď smutná. Ničí ma to. A chcela by som ti pomôcť, ale vážne netuším ako.. *Až teraz si začínala uvedomovať ako veľmi ťažké to bude, vedieť pravdu, o ktorej musela mlčať aj na úkor Vanillinho šťastia.* Čo sa týka Bezmenného... Asi uvidím ako sa on sám k tomu postaví, no ja urobím všetko preto, aby sa Blake nedozvedel aká je pravda a aby Bezmenný netrpel. Vieš, Vanille, ja ich mám oboch rada. I tvojho brata, aj keď je taký aký je, verím, že niekde vo svojom vnútri je dobrý, len to skrýva. Stali sa situácie kedy bol ku mne dobrý, kedy mu na chvíľu tá maska spadla z tváre. Napríklad v tú noc, čo ma vzal von a prišla som potom ráno. Aj keď ma našiel u vášho otca, to on ma vzal odtiaľ a vedz, že mu nebolo všetko jedno a netýkalo sa to len toho, že jeho otec znásilnil ženu, ktorú si mal brať. Mal v očiach obavy a keby bol taký necitlivý akým sa hrá, vo svadobnú noc a noci potom, by si určite bol vynútil to čo mu právom patrilo, no on sa ma ani nedotkol. Dáva mi čas. *Podvedome sa usmiala.* A to by taký zlý chlap, na akého sa s obľubou hrá, nerobil. *Pozrela sa na Vanilku so spýtavým pohľadom či rozumela čo tým vlastne myslela.* No a Bezmenný? On sa síce postaral o to, aby som skončila u vás, uniesol ma a odovzdal rovno do rúk tvojho otca, ale on len plnil čo som mala osudom dané. Nehnevala som sa na neho ani vtedy a nehnevám sa veru ani teraz a vedz, že ho mám rada. On je ten typ človeka, čo ťa podoprie a no... A tak. *Pery sa jej vykrivili do hravého úsmevu. No čo, nedalo sa zakryť, že ju to trochu viac vzalo, to všetko čo sa stalo medzi ňou a ním a tak celkovo. I keby nevedela, že on je Blake, i tak by mu nechcela ublížiť, lebo i Bezmenného ako osobnosť mala svojim spôsobom rada.*
Návrat hore Goto down
Pomocník

Male

OdoslaťPredmet: Re: ASALA- časť Mare Imbrium   Po september 05 2011, 08:10

„ Z “

*Čakal kedy začne malá s hŕbou otázok na ktoré by museli hľadať odpovede, nielen on, ale i Kvetinka, no neskutočne sa potešil, keď dala práve ona malej odpoveď. Ešte aj uvažovať nad tým, že prečo ich chceli biť, bolo pre neho viac než namáhavé a zhodou okolností netušil ani on prečo. Jednoducho pre ich existenciu, no ako to malej bolo treba vysvetliť?* Nemal by som byť. Len ma bolí hrudník. *Odvetil, keď si uvedomil, že osameli. Akosi sa mu podarilo nevšimnúť si, že malú poslala preč, no bol rád. Rana nad uchom nebola nič vážne, cítil, že menej krvácala, no len mykol hlavou ako sa mu tam dotkla. Nepríjemne to zaštípalo.* Asi mám narazené rebrá, no nebude to nič vážne. Iba polapím dych a môžeme vyraziť, no kone by trebalo napojiť... *Vtedy si všimol, že malá napájala kobylku a ospravedlňujúco pozrel na Kvetinku, že ju nepočúval predtým. Akosi mu hučalo v hlave trochu, no to mohlo byť aj tým adrenalínom z boja a z toho s kým bojoval.* Budeme musieť ísť. Nie je mŕtvy a je dosť možné, že pôjde práve smerom, ktorým sme zmizli. Nerád by som na neho narazil ešte aj teraz, keď už nemám takmer žiadne zbrane. *Bez zbraní sa cítil akoby bol znásilnený a obratý o jediné jeho potešenie života, ktoré so sebou nosil. Bol jednoducho nesvoj a osadu mali asi deň jazdy pred sebou čo značilo jediné - že bude ešte deň trpieť a v noci už nezažmúri ani oko. Však sa vyspí doma, keď už budú v bezpečí a nebudú sa musieť strachovať o vlastný život.* Maličká, potom napoj aj jeho, dobre? *Trochu hlasnejšie prehovoril k malej, aby ho počula a potom s neskrývaným záujmom pozrel na Kvetinku. Chytil jej bradu medzi palec a ukazovák a prižmúril oči.* Ty si v poriadku? Žiadne rany, žiadne bolesti? Nič? Furt sa staráte len o mňa, ale i ty si bojovala a vedz, že akosi som nestíhal ani reagovať čo si robila. A ani malú som neregistroval. Nič sa jej nestalo?
Návrat hore Goto down
Pomocník

Male

OdoslaťPredmet: Re: ASALA- časť Mare Imbrium   Po september 05 2011, 09:48

LEO

*Celý ten čas ako osamel mal možnosť uvažovať nad veľa vecami. Jednostaj mu v hlave vírili otázky, ktoré sa týkali nielen jeho nastávajúcej, ale aj muža, ktorému zachránil krk i keď ním tak veľmi pohŕdal. Prečo to vlastne urobil? Len preto, že chcel vidieť úsmev na jej perách. A predsa ho nevidel. Bola smutná, dokonca chvíľu mal pocit, akoby ju svojim počinom ešte viac zarmútil než potešil a to ho mrzelo na tom všetkom asi najviac. A nielen mrzelo, ale aj prekvapovalo a vôbec tomu nerozumel. To azda sa vôbec nepotešila? Predsa predtým mu povedala, že jeho návrat by ju bol potešil. On odišiel, riskoval, prežil znova tie hrôzy v jaskyniach keď sa k nemu priblížili tie stvory, dokonca s nimi aj bojoval a ona ? Jednoducho bola smutná! Tak kde urobil tú zasadnú chybu? Fakt, že bola smutná preto že Cooper žil sa mu zdal ako tá najväčšia hlúposť. Ako by predsa mohla byť smutná, že niekto koho má rada neumrel? Mal nutkanie ísť sa nato opýtať samotného zachráneného, ale vzhľadom nato, že sa bál vstúpiť do jeho izby, pre prípad, že by zase raz videl čo nemal, to nechal plávať a ona sa ako mátoha prechádzal po jaskyniach. Nebolo toho veľa čo by mal na robote. Ako pravý workoholik tu umieral nielen od nudy, ale ešte aj tie prekliate myšlienky mu nedali pokoja. Chvíľu dokonca strávil v spoločnosti Bratov, kedy len sedel v chládku, s nohami vystretými pred sebou a pozoroval ich. Bolo to fajn, no nie na celý ten dlhý, neúprosný, nudný čas. Dozvedel sa o Arenejcoch i o tom, čo sa dialo kým tam nebol a vôbec toho nebolo veľa. Jemu to prišlo akoby tam nebol roky a v jaskyni strávil hotovú polovicu života. Dokonca bol chvíľu aj so samotným Necrom.
„Ako sa cítite, Leo?“ spýtal sa ho Necro, keď náhodne na seba natrafili v jaskyniach.
„Ďakujem, lepšie.“ Leo bol strohý, strhaný, vôbec netušil ako sa k nemu správať.
„Vyzeráte, že ste si moc neoddýchli. Trápi vás to teplo?“
„Nie, teplo mi nevadí. Úprimne mám problémy so spávaním, takže som ani nečakal, že si veľa pospím..“ V tej chvíli si spomenul na dotyk Vanilliným pier na svojich a akosi zvláštne mu zovrelo vnútrom.
„Aha, to ma potom mrzí. Možno by vám Arriene niečo vedela dať aby ste zaspali. Určite by ste mali za ňou zájsť.“
„Nie, to ja nechcem. Ak má prísť spánok, tak nech je to prirodzenou cestou, ako tou vyvolanou.“ Bolo jasne vedieť, že Necro mu nerozumel a ani sa to nepokúšal zakryť.
„Už som si zvykol, to je dobré.“ Nič iné ako chápavo prikývnuť mu neostávalo.
„Nuž ak sa teda tak nudíte ako hovoríte, možno by ste chceli nejakú spoločnosť, čo vás povodí okolím, hm?“ Nenavrhoval mu milenku, len nejakú spoločnosť, aj keby to mal byť niektorý z Bratov.
„Ďakujem, moc si to vážim, ale znova musím odmietnuť. Myslím, že mám toho veľa na rozume, s čím sa musím vyrovnať, zmieriť a ujasniť si to v hlave. Veľa vecí sa totiž Cooperovým návratom zmení, ak už aj nezmenilo.“ Necro sa už úplne stratil v jeho slovách, no len prikývol a opustil ho. Tak to bolo lepšie a Leo mu bol za ten počin vďačný. Jednoducho potreboval byť sám a ako povedal, ujasniť si niektoré veci. Napríklad aj čo bozk medzi ním a Vanille zmení a hlavne, čo sa zmenilo Cooperovým návratom. Mal pocit, že toho bude veľa a o to viac sa obával, lebo návrat bol už blízko. Ako počul, Blake uspel a netušil ako dlho sa chceli ešte zdržať, no asi sa už len čakalo na jediné. Keby bude môcť Cooper cestovať. A to nemuselo byť až tak dlho ako by jeden dúfal. V jeho mysli vyvierala len jediná otázka. A čo teraz?*
Návrat hore Goto down
Olivia Pangiote

Female

OdoslaťPredmet: Re: ASALA- časť Mare Imbrium   Po september 05 2011, 12:12

Vanille

*S hlavou zaborenou v prikrývke ju počúvala, no za celý ten čas nepovedala jediné slovíčko. Ani na tému jej brata, ani na tému Bezmenného. Mala plnú hlavu myšlienok, no ani jedna sa jej nechcela vysloviť nahlas. Najradšej by tú svoju hlavu vypla, odtrhla alebo čokoľvek iné, čo by zabrnilo v jej myslení, premváaní sa myšlienok hore dole jej mysľou. Iba čo ju to celé trápilo. Nebola taká šťastná ako si mnohí pre jej smiech mysleli. Vlastne bola, dávno uzavrela mučivé myšlienky do samostatnej časti svojej hlavy a naučila sa tešiť zo života. Akurát nesmela otvárať tie prekliate dvere, ktoré boli rozcapené teraz dokorán.* Mnou sa netráp, mňa to prejde ani sa nenazdáš. *Ani neklamala, raz za čas jednoducho musela vypustiť svoje negatívne a smutné emócie von, zvyčajne však nemala pri takej nálade spoločnosť. Bolo to jednoduchšie a nikto sa preto aspoň netrápil, ako teraz ona.* Ja svojmu bratovi nerozumiem, takže...je to jedno. *Nechcela sa rozprárvať o Blakovi. Aj Sally jej hovoril že ju má rád, lenže prečo sa k nej potom správal ako nejakej handre? Stalo sa to z ničoho nič a keď dokázal prejaviť nejaké pocity pri Yunne za ten čas, prečo sa k nej už mnoho rokov správal akoby neboli ani rodina, nieto brat so sestrou? Možno aj oni len chceli aby to tak bolo, aby ju kdesi v hĺkbe duše naozaj mal rád, lenže on sa tak nesprával a nikto nemal jediný dôvod myslieť si niečo také.* No a Bezmenný, myslím že on teraz skôr vyčká na to, čo spravíš keď sa stretnete mimo cudzích očí. On si uvedomuje že si vydatá a určite sa teraz bojí, či to neľutuješ. *Očakávala od Bezmenného presne také nejaké pocity. Pravdu nemohla ani len tušiť a to čo jej hovorila bolo to, čo sa domnievala ona.*
Návrat hore Goto down
Olivia Pangiote

Female

OdoslaťPredmet: Re: ASALA- časť Mare Imbrium   Po september 05 2011, 12:31

Floreine a Pandora

*Pandora poslušne dávala piť kobylke, aj keď jedným očkom ubiehala i k nim dvom. Stále bola nepokojná, chveli sa jej kolienka i telo a mala veľa otázok. Cítila však, že nebol vhodný čas na ich položenie a nechcela ani Písmenko otravovať, kedže nevládal dýchať. Iba by mu urobila zle a to nechcela. Preto hladkala kobylku a čakala kedy bude mať dosť aby sa presunula k žrebcovi, zatiaľ čo Floreine pri Z naďalej kľačala.* Narazené rebrá bolia viac ako týždeň, teda aspoň ja keď som si ich narazila tak som aspoň mesiac nemohla spávať na bruchu. *Niežeby ho chcela strašiť, ale podľa nej narazené rebrá neboli práve najpríjemnejšia vec, aj keď vždy lepšie ako nejaké iné veci.* A čo sa týka zbraní, ak chceš, mám vo vaku nejaké dýky, ktoré aj tak nezvyknem využívať, radšej strieľam alebo využívam nejaké dlhšie zbrane. *Vo vaku im aj tak boli prd platné, takže ak by chcel, poskytla by mu ich. Jeho zbrane boli jeho zbrane, to vedela, no lepšie čosi ako nič. Prekvapilo ju, keď pocítila na brade dotyk ktorý ju nútil zadívať sa mu hlboko do očí. Posledných päť rokov žila izolovane a bol to zvláštny pocit po takom čase cítiť mužskú prítomnosť, nehľadiac teraz nato, že jej len chytil bradu medzi prsty.* Som v poriadku, pri tom ako si ho bil nemal veľa možností na mňa zaútočiť a dostať sa ku mne. A malá...*Sťažka si vzdychla, registrujúc že už niesla vodu i pre žrebca.* ...bude mať veľa otázok neskôr. Myslím že je ešte prekvapená a v šoku, no neskôr prídú otázky na ktoré ani neviem, ako jej chcem odpovedať. Nevraviac o tom s jej mamou. *A to stále nebolo jediné, čo ju s malou trápilo.*
Návrat hore Goto down
Olivia Pangiote

Female

OdoslaťPredmet: Re: ASALA- časť Mare Imbrium   Po september 05 2011, 12:41

Blake

*Predpokladal, že Yunna s jeho sestrou sa tak skoro neoddelia a budú klábosiť hodný čas. Predpokladal, že on bude jedna z hlavných tém. A samozrejme aj jeho druhé ja. Jeho sestrička vedela čo nemusela a tak určite spovedala, aj keď videl ako ju schladil keď prišla. I preto nemal na tvári taký veselý úsmev, akoby mal za iných okolností pre splnenie úlohy, ktorú dostal. Kráčal von z jaskýň, len sa chcel trochu prejsť a obzrieť si to tam, predsa len posledné tri dni strávi mimo týchto miest a chcelo by to obhliadku. Ako však zamyslene kráčal a snažil sa nemyslieť na návrat domov, hranie sa na hnusného a nemyslieť na Vanille, všimol si Lea. Ani on nevyzeral práve najšťastnejšie a on zastal. Budúci manžel jeho sestry. Zahryzol si do pery a uvažoval, či sa pobrať za ním a skúsiť s ním nadviazať rozhovor, alebo sa nato vykašľať. Skôr či neskôr ale bude patriť do rodiny a jemu sa nechcelo rozprávať sa s ním pod dohľadom u nich doma.* Nevyzeráš najlepšie...*Prehovoril tichým hlasom, snažiac sa pre tie slová nevyznieť ako pako. Bolo to konštatovanie, lebo naozaj nevyzeral ktovie ako dobre, no nechcel ho tým ani uraziť. No len tak prísť a pozdraviť ho, to mu nesedelo.*
Návrat hore Goto down
Pomocník

Male

OdoslaťPredmet: Re: ASALA- časť Mare Imbrium   Po september 05 2011, 17:55

YUNNA

*So zažmúrenými očami sa dívala na Vanille. Muselo jej byť jasné, že uvažovala o nej. Chcela ju potešiť, či nejako rozveseliť, alebo tak, no netušila ako. Ako jej už priznala, že videla Gabriela nahého, tak usúdila, že ju doviedol k vodopádom. Čo viac ju mohlo v tej chvíli potešiť? Možno práve jeho spoločnosť, ale ako by dala po neho zavolať tak, aby ju potešila, prekvapila? A potešila by ju vôbec? Všetko bolo tak zložité... A ani netušila čo jej povedať. Veď ani len netušila ako ju potešiť. Navyše ani ona nerozumela jej bratovi. Rozumela po jednej stránke, ale tak dalo sa to aj inak. Trebárs keby jej povedal pravdu? Alebo keby aspoň tu zmäkol a bol k nej milší? Aj Leo to dokázal a to už počula o ňom aký bol ubručanec. No nemohla sa do toho starať aj keď vedela aká bola pravda. Žiaľ.* Myslím, že Bezmenný vie, že to neľutujem, ale budeme musieť počkať, aby sme videli ako to dopadlo. Či to len necháme tak, akoby sa ani nič nedialo, alebo.. No, však vieš. *Usmiala sa hanblivo na Vanille. Och, ona moc dobre vedela ako to dopadne, no stále si musela pripomínať, že musí konať akoby to ani nevedela. A síce to sprvu išlo ťažšie, vedela, že to prejde a naučí sa tak konať celkom prirodzene. Len to potrvá nejaký čas a potom sa uvidí či to pôjde tak prirodzene ako v to dúfala.* A stále si mi nepovedala ako je možné, že Leo išiel po Sallyho. Zmenilo sa azda niečo medzi vami? *Vrátila sa k téme na ktorú dovtedy zabudla a zdala sa jej ako dobrá pre jej osobné výzvedy. Keď už Vanille poznala tak dobre jej súkromný milostný život, tak prečo nie aj ona jej? Azda bola horšia, že to nemohla vedieť? No však by skúsila povedať niečo v tom slova zmysle, hneď by jej bola ten kožúšok vyprášila.*
Návrat hore Goto down
Pomocník

Male

OdoslaťPredmet: Re: ASALA- časť Mare Imbrium   Po september 05 2011, 18:21

„ Z “

*Videl ako sa k nim malá blížila, no bola ešte dostatočne ďaleko aby stihol pár slov.* Môj hrudník prežijem, no budeme postupovať asi sprvu pomalšie kým si aspoň trochu zvyknem na bolesti.. *Zamyslene pozrel smerom k malej. Kvetinka mala pravdu.* Máš pravdu, ale neboj sa. My to už nejako zvládneme, aby sme jej dali odpovede, Floreine. *Povedal to s maximálnym zamyslením, až si vôbec neuvedomil ako ju to vlastne nazval a že to doteraz vlastne ešte nebol urobil. Ibaže bol taký sústredený na príchod malej, že si veru máločo uvedomoval. Dokonca aj to ako ho bolel hrudník si neuvedomil keď vstával. Dával si teda poriadne pozor, aby nedal bolesť znať na tvári, aby ju zbytočne viac nevydesil. Napokon ho to aj poriadne zabolelo, ale ten uprený pohľad na malú a následný úsmev na perách museli zahnať pochybnosti o jeho zdravotnom stave. Možno len ten čo vedel výborne čítať v druhých by odhadol pravdu, že niečo nebolo tak celkom v poriadku, nasvedčovala tomu aj napnutá pokožka na čele, či trochu dlhší strhaný úsmev.* No čo, slečna, pôjdeme len čo napojíš aj tohto koníka? *Spýtal sa len čo sa drobčuliatko ocitlo tak blízko, aby ho počula a trochu ustúpil bokom, aby sa mohol oprieť o žrebca.*
Návrat hore Goto down
Olivia Pangiote

Female

OdoslaťPredmet: Re: ASALA- časť Mare Imbrium   Po september 05 2011, 19:22

Vanille

*Asi naozaj len čas ukáže, ako to bude medzi jej švagrínkou a jej bratom a skoro bratom. Mala z toho všetkého zmiešané pocity, no nezazlievala jej, že jednoducho cítila niečo viac k Bezmennému, alebo že podviedla jej brata. Nechcela to načínať, no nemala pocit, žeby sa jej brat mal teraz vzdať žien. Možno to bolo nedôverou v jeho osobu, že si to jednoducho nevedela predstaviť. Zato Bezmenný, tým si bola istá, že teraz k žiadnej žene ani nepáchne. Ak vôbec doteraz áno, sama nevedela ako žil. Nič už preto k tej téme nepovedala, sústredila sa teda radšej na otázky týkajúce sa Sallyho a Lea. Sťažka si vzdychla, ďalšia vec ktorá trápila jej makovicu, keď si uvedomila, kam sa dostala. Zdvihla hlavu z prirkývky a zadívala sa na Yunnu, uvažujúc čo teda povedať.* Urobil to kvôli mne, aby som bola šťastná. *Zase položila hlavu do prikrývky, teraz hlavne preto aby jej jednoducho nevidela do tváre.* Myslím že ku mne niečo cíti. Niečo...hlbšie. Dosť. *Nie že si to myslela, ona tomu už aj verila. Akurát ju to miatlo, po tom všetkom čo sa dialo u nich, ako sa k sebe správali a aj preto, že sa za neho mala vydávať a bola z toho celá roztoto. Rozpoltená neistá a bol tu Sally. Ďalšia kapitola jej života, rozsiahla a s neistým koncom.* Myslím že so Sallym to už nikdy nebude také ako predtým. *Preglgla sliny, po priznaní jednej z vecí, ktorá ju ťažila najviac. Nešlo len o to že strávil čas v jaskyniach, ale jednoducho o nich dvoch. Vedela to pochopiť, naozaj dokázala pochopiť dôvody, no nič to nemenilo na jej pocitoch a ťažobe.*
Návrat hore Goto down
Pomocník

Male

OdoslaťPredmet: Re: ASALA- časť Mare Imbrium   Po september 05 2011, 19:23

LEO

*Ako tak kráčal jaskyňami a zamýšľal sa nad všetkým čo ho v poslednom čase trápilo, prechádzal tadiaľ ako duch, takmer si vôbec nevšímal svoje okolie, ktoré i tak pre neho nebolo takmer vôbec zaujímavé. Takmer? Úplne to bolo nezaujímavé pre neho a i na ten prvý pohľad musel tak aj pôsobiť. Preto sa prekvapene strhol zo zamyslenia, keď počul to trochu netypické prihovorenie sa a pery sa mu na okamih vykrivili do nešťastného úsmevu miesenému so škodoradosťou.* Ani ty nevyzeráš najlepšie nato, že si prešiel skúškou ktorú ti zadal Necro. *Nemohol sa ubrániť škodoradosti. To vážne vyzeral tak zle? No dobre, možno trošku áno, vzhľadom nato, že trochu viac krivkal, no to bolo celkom jedno. Blake by mal teraz asi vyskakovať od radosti, že mal hlavu na tom správnom mieste, ale ani on tak nekvitol ako by bol čakal. Preto to bolo pre neho tak trochu prekvapivé. Nemal potrebu vyhodiť ho, povedať mu, že nechce jeho spoločnosť, bolo to trochu nevídané, že práve Blake sa prihovoril jemu, keďže doteraz oni dvaja jednoducho len existovali, obzvlášť sa neriešili a keď spolu prehovorili, týkalo sa to vždy len Leovej práce. To bolo všetko. A tak aj preto celkom akože uvítal jeho spoločnosť. Vďaka tomu ako to bolo neobviklé, dokonca to aj uvítal. Pomaly krivkajúc vykročil smerom preč, no zároveň sledujúc či aj Blake ide.*
Návrat hore Goto down
Olivia Pangiote

Female

OdoslaťPredmet: Re: ASALA- časť Mare Imbrium   Po september 05 2011, 19:32

Floreine a Pandora

*Naozaj ju prekvapilo, keď ju asi prvý raz za ten čas čo sa k nemu pripojili nazval menom. Nepovedala k tomu ale nič, viditeľne myslel na iné veci než na robenie jej zle preto, že ju tak volal. Keď vstával, spravila k nemu nepatrný krok že mu pomôže, no malá ich sústredene sledovala a tak ho nechala, aby vstal. I ona chcela aby malá teraz nič nespoznala, nechcela aby sa v noci bála zaspať, pretože bola dieťa a nevyspané deti boli podráždené a ju by to určite tiež neminulo. Nebola rozmaznané dieťa, no vždy bola primaličká aby dokáazla ovládať svoju náladu, ak nemala uspokojené základné potreby, kam patril spánok. Potrebovala ho ako soľ, síce nespinkala až tak moc veľa, budila sa za svitania akoby mala vo vnútri hodinky, no aspoň nejaký potrebovala určite.* Áno a ty nie si smädný? Už si sa vydýchal? Pokojne počkáme ešte chvíľku, veď ja tie mačičky nepotrebujem tak moc vidieť ak si unavený. *Prehovorila k nemu ako sa starala o žrebca. Floreine už bola medzičasom pri kobyle, hrabajúc sa vo vaku. Vytiahla z neho vrecúško v ktorom boli poukladané dýky, ktoré mu spomínala. Jendu takú mala pri sebe, no ostatné jej boli nanič a preto keď sa k nemu vrátila, len mu ich bez slovíčka dala do ruky. Malá nevedela čo to mala a v tom čase aj tak kontrolovala žrebca, či už mal dosť.*
Návrat hore Goto down
Pomocník

Male

OdoslaťPredmet: Re: ASALA- časť Mare Imbrium   Po september 05 2011, 20:00

YUNNA

*Bola rada, že sa jej podarilo zvrtnúť tému opačným smerom, aj keď to vyzeralo, že Vanille táto téma robila ešte menej šťastnou. Nepoznala tie ich vzťahy tak dôverne, aby jej mohla isto hovoriť čo a čo nie, ale mala svoje myšlienky a domnienky o ktorých sa s ňou chcela podeliť.* Leo že sa do teba zaľúbil? A prečo si to myslíš? *Bola tým trochu viac prekvapená, ale keď ju tak počúvala, že Leo išiel po Sallyho aby bola šťastná, ani ju to tak veľmi neprekvapovalo. Nie tak úplne. Netušila kedy to stihli a kedy Leo sa stihol zaľúbil do Vanille, ale ak tomu bolo tak, nebolo by to všetko ľahšie?* Povedz, Vanille. Ľúbiš aspoň jedného z nich? Ale nie tak ako kamaráta, ale ako muža? *Vedela, že jej položila naozaj ťažkú otázku, ale jej odpoveď bola neskutočne dôležitá. Ak si vedela Vanille dať odpoveď na takú otázku, mohla si vysvetliť naozaj veľa vecí. No ak si odpoveď nevedela dať? Čo potom?* Sally sa zmení určite už len tým pobytom tam, ale pochybujem, že to bude nastálo. Predsa ho poznáš. Príde domov, uvidí tam svoju bielu krásavicu a všetko sa vrátiť späť. No nečuduj sa mu, ak sa jeho správanie voči tebe trochu zmení. Predsa len, doteraz si nebol zasnúbená s iným mužom. Lásku k tebe si mohol dovoliť. *Na okamih sa nadýchla.* Skús si predstaviť, že to čo sa stalo mne, sa stalo teraz tebe. Blake je Leo a Sally Bezmenný. Dokázala by si ho pustiť tak ďaleko? *Bolo to takmer to isté. Aspoň ona to tak videla, aj keď nie tak úplne.* Chceš sa vydať a mať potom milenca?
Návrat hore Goto down
Pomocník

Male

OdoslaťPredmet: Re: ASALA- časť Mare Imbrium   Po september 05 2011, 20:58

„ Z “

*Pokojne vzal dýky od Kvetinky a vďačne jej kývol.* Áno, napijem sa o chvíľu. *Usmial sa na malú a pomaly prešiel k boku koňa, kde mal mech s vodou a kde uložil vak od Kvetinky a vložil si ich do sedla. Vytiahol mech s vodou a pokojne si odpil z neho poriadnu dávku vody, ktorú potreboval aby zahnal základný smäd.* A ty si pripravená vyraziť, Skrinôčka? *Usmial sa na ňu a keď sa konečne napil len prešiel ku Kvetinke a podal jej mech s vodou. Absolútne sa netešil na cestu. Ešte stále ho bolel hrudník pri každom aj tom najmenšom nadýchnutí, no len silou vôle sa snažil zakryť to a poprieť. I keby sa bola pýtala či je v poriadku jednoducho by len prikývol, aby ju zbytočne netrápil. I tak je to celkom zbytočné. Jeho myseľ blúdila rôznymi cestičkami a hľadala si tú správnu, ktorá isto neviedla k obrovi, ktorý mu to tak natrel. A predsa ho to tam ťahalo. Nepáčilo sa mu ako to bolo. Chcel jeho hlavu a chcel ho zabiť. Správal sa ako krvilačné zviera, ktoré túžilo len po krvi. Nebyť toho, že tam boli dievčatá, on by načisto zahryzol tomu sviniarovi do krku a šklbal by ho ako pes, len aby ho dostal. I keby sa mal stať vendigom, podstúpil by to a veru i chcel. No ony tam boli a i keď si ich nevšímal, vedel, že na neho hľadeli. Nemohol to urobiť. Čo by si asi tak malá pomyslela, keby videla, že sa zahryzol priamo do jeho krku? Musel svoju besnosť upokojiť, musel ju držať na uzde. Príde ešte tvoj čas, nahováral si a vediac, že keďže ho ešte nezabil, oni sa ešte stretnú.*
Návrat hore Goto down
Olivia Pangiote

Female

OdoslaťPredmet: Re: ASALA- časť Mare Imbrium   Po september 05 2011, 22:55

Vanille

Ťažko sa to vysvetľuje. *Vzdychne si potichu do prikrývky.* Šamanka mi povedala že mu ublížim keď sa vráti a ublížila som mu vo chvíli, keď prišli a ja som objala Sallyho a nie jeho. Potom odišiel, ja som ho nemohla nájsť. Z mi povedal kde je, bol v jeho izbe a ja som šla za ním. Bozkávali sme sa a nekomentuj to. *Vydala nejasný zvuk do prirkývky, vediac že aj tak k tomu niečo povie.* Potom som tam zaspala, vybavil mi vstup k Sallymu, lebo šamanka ma tam moc pustiť nechcela. Leo jej nejako padol do oka no. *Aby mu neublížila, tak ju by k Sallymu asi tak skoro nepustila. No a čo povedať na jej otázku o tom či aspoň jedného ľúbila ako muža. Toto by chcela vedieť i ona.* Neviem Yunna a práve v tejto chvíli ma to dosť trápi. *Priznala potichu, ani nezdvíhajúc hlavu. Trápilo ju to a moc. Niežeby mala na výber, otec jej manžela vybral bez ohľadu na to čo by cítila, no i tak by radšej vedela čo cítila vo vnútri.* Kedysi som do Lea bola zamilovaná, ešte ako malé dievča. *Bolo celkom príjemné rozprávať do periny a nehýbať sa, hlavne preto, že ju nič nebolelo, iba ak vnútro. Tú bolesť by však s radosťou vymenila za fyzickú.* Nechcem sa vydať a potom mať milenca. Keby som to spravila, zlomila by som mu srdce. *Povedala v tichosti. Nemohla by to Sallymu urobiť, aj keby v dnej chvíli chcela. A možno by to urobila, sama nevedlea čoho by bola schopná ak by to tak cítila. V podstate fyzicky boli prížažlivý obaja, lenže ona nevedela, či vôbec niektorého z nich milovala. A možno to nevedela len preto, že vedela, že vo chvíli ako si prizná pravdu, ako ju nájde, jednému z nich zlomí srdce.*
Návrat hore Goto down
Olivia Pangiote

Female

OdoslaťPredmet: Re: ASALA- časť Mare Imbrium   Po september 05 2011, 23:20

Floreine a Pandora

*Dievčatko sa usmialo a prikývlo. Už ju síce bolel zadok z toľkej cesty na koni a bola by už najradšej na mieste, no práve preto sa tešila že už zase pôjdu a budú čoraz bližšie k jeho domovu, kde určite neboli takí zlí muži ako boli tí, čo ich chceli zbiť.* Ja sa už veľmi teším na tvoj domov, aj keď už by som tam najradšej bola. *Priznala napokon, no vedela že nesmela byť netrpezlivá. Floreine hovorila, že trpezlivosť ruže prináša. Ona síce ruže nechcela, no ona jej to vtedy nejako vysvetlila, len si nepamätala ako. No nešlo o ruže, tým si bola istá. Floreine si vzala od Z vodu a trochu sa napila, podajúc potom vodu i malej, ktorá sa napila napokon najviac.* No poď ty potvorka, sadaj na koňa nech môžeme teda ísť. *Malej to nebolo treba dva krát hovoriť, už sa aj rútila ku koňu, zatiaľ čo Flora pozrela na Z.* Pôjdeme za tebou, nemusíš sa ponáhľať, hlavne nech ťa tie rebrá nebolia. *Povedala stíšeným hlasom a potom mu vrátila vodu, poberúc sa za malou, aby ju vyhodila na kobylku. Sama sa za ňu posadila a odpútala malej pozornosť, aby nesledovala Z, ktorý mohol mať bolesti pri nasadaní. To by sa už na slabú kondičku nezhodilo a preto malá o niekoľko sekúnd hľadela niekam do trávi, kde Floreine "videla" čosi načo ukazovala prstom. To že tam nebolo nič zaujímavé bol len drobný detail, ktorý malú nútil stále hľadať niečo, čo neexistovalo a zabudnúť na obzeranie sa smerom k Písmenku.*
Návrat hore Goto down
Pomocník

Male

OdoslaťPredmet: Re: ASALA- časť Mare Imbrium   Ut september 06 2011, 08:13

YUNNA

*Takmer vykríkla od radosti, že sa Vanilka bozkávala s Leom! Veď toto bola skvelá správa, no jediné čo ju zadržalo v tom aby prepukla radosti, či skôr škodoradosti, bol fakt, že Vanille už beztak vyzerala dosť skrúšene, aby ju ešte aj ona teraz trápila a stresovala. Však ona jej to dá vyžrať neskôr, keď bude mať na perách aspoň aký- taký úsmev. Preto teraz len súcitne zostala mlčať a počúvala ju. Až do okamihu kedy mala čo povedať. No najskôr si musela po niečo zájsť. Nemohla uveriť, že doteraz si malú fľaštičku s bielou tekutinou na stole nevšimla.* Ty si si všimla, že tu máš toto? *Spýtala sa Vanille, ako prešla k stolu a hustú bielu tekutinu vo fľaške vzala do rúk. Moc dobre vedela načo to má. Už sa s tým stretla, takže automaticky prešla k Vanille, sadla si na jej zadok a zhrnula jej oblečenie.* Len sa nehmýr, nebudem ti robiť zle, lež dobre. *Schválne použila dvojzmyselný tón hlasu a natrela si ruky bielou hmotou a s chladivým účinkom priložila dlane na jej spálený chrbátik.* Čo sa týka tých tvojich chlapov. Je dobré, že nechceš mať milenca, všetko sa tým len zhoršuje a vedz, že ani ja som to neplánovala, no to je už o inom.. Ale k tebe. Ak ťa Leo ľúbi možno sa tým zľahčuje viacej vecí, nemusíš sa báť, že bude konať tak ako tvoj otec čaká. Žiadny chlap čo ľúbi svoju ženu by si nedovolil ublížiť jej a niečo mu hovorí, že Leo ťa bude ešte aj chrániť. Nie je ten typ a navyše, predsa doteraz neurobil nič preto, aby ti ublížil, či nie? V samej podstate sa furt snažil chrániť ťa. Hovorí sa, že stará láska nehrdzavie, tak čo vieš. Možno sa to časom vráti. Sally je teraz ranený, ublížený nielen fyzicky, ale aj psychicky. Odrazí sa to a ňom, no musíš byť silná. Si jeho najbližšia osoba a on ťa vedľa seba potrebuje a som si aj istá, že Leo to vie. Ranila si ho? Možno, ale to sa stáva. Možno aj mne sa podarilo raniť Bezmenného a neviem o tom. No on je silný muž, pochybujem, že by ho malo zmôcť len to, že si objala Sallyho... A ešte som si aj istá, že to čakal, alebo nie? *Možno to všetko len zľahčovala a možno to bola pravda, ktohovie. Však vzťahy vždy boli a aj budú zložité zamotané a komplikované. A dôkazom toho bolo aj jej manželstvo.*
Návrat hore Goto down
Pomocník

Male

OdoslaťPredmet: Re: ASALA- časť Mare Imbrium   Ut september 06 2011, 10:12

„ Z “

Vedz, že aj ja by som bol rád, keby sme tam už boli. *Smutne sa pousmial. Domov mu naozaj chýbal a bolesti a zranenie všetko len sťažovali a on už tak by rád bol doma. Ibaže ani on, ale ani dievčatá a kone nemali síl nazvyš, takže teraz sa už hnať nemohli. Ani keby to vydržal a zaťal zuby od bolesti. Iba prikývol súhlasne Kvetinke a bol rád, že odpútavala pozornosť malej od neho, aby na neho nebola pozerala, keď sa snažil vysadnúť. Stálo ho to tak veľa síl! Mal pocit, že tam zastoná od bolesti a nebyť tak silno zaťatých zubov do seba bol by mu aj jeden unikol z pier. Koľké šťastie, že to vydržal a keď znova vysadol na žrebca, len sa ubolene zvalil na konský krk. Tvár si ukryl do hrubej hrivy a zatvoril oči.* Tak toto bude ešte dlhý výlet.. *povedal potichu žrebcovi, ktorý len prestúpil z nohy na nohu. Už nebol taký žhavý po prudkej jazde. Nakoniec sa mu však podarilo pomaly sa narovnať a vtedy pohľadom vyhľadal práve Kvetinku. Ten jeho neveselý výraz sa nedal pomýliť a len prikývol.* Pripravené, slečny? *Pokúsil sa to povedať ešte aj veselým hlasom, aj keď bolo otázne či snaha nevyšla nazmar a on tak naozaj aj vyznel. Bol strašne vďačný, že Kvetinka zamestnávala malú.*
Návrat hore Goto down
Olivia Pangiote

Female

OdoslaťPredmet: Re: ASALA- časť Mare Imbrium   St september 07 2011, 11:37

Blake

*Ušknul sa. Veru, ani on neskákal práve radosťou, napriek tomu že mal hlavu na správnom mieste i všetko ostatné. Malo ho čo trápiť aby si toľko radosti nemohol dovoliť, no nechystal sa rozprávať o svojom trápení pre sestru, ku ktorej sa správal ako k nejakej handre. Len on a teraz Yunna vedeli prečo to tak bolo a na nejaký čas ešte malo byť.* No áno, vyzeráme obaja dosť zničene. *Odvetil pokojne a keď sa Leo pohol, neisto na chvíľu zastal či sa ho chcel takto zbaviť alebo mal ísť za ním. Otáčal sa a tak usúdil že bol výtaný a pomaly sa za ním pobral.* Počul som že si bol po Coopera v jaskyniach. *Poznamenal zamyslene. Nemal tušenia čo ho k tomu viedlo a netušil, či sa to vôbec dozvie. A chcel to vedieť? Záviselo asi od odpovedí ktoré nepoznal a mohol si len domýšľať. No mal u neho kvôli Vanille bod k dobru, vlastne, možno i dva.*

Vanille

Zlatíčko sme v tvojej izbe.*Odvetila so smiechom, keď počula či si všimla tú fľaštičku. Len privrela oči keď sa jej spálenej pokožky, ktoré ešte nedávno bola bielučká ako sneh, dotkla chladivou mastičkou. Dotyk ju bolel a zároveň príjemne chladil, takže sa nehmýrila len si vychutnávala to „robenie dobra“.* Nebojím sa žeby mi ublížil, ale neviem či to že ma ľúbi, možno, je dobré. Možno ho to len do trápenia dovedie, ak zistím že mu tie city nebudem opätovať alebo v hrošom prípade ich prechovávam k niekomu inému. *Ostávalo jej len dúfať, že kým sa pripravý svadba a samo o sebe k nej dôjde, bude poznať svoje pocity a bude v tom všetkom mať poriadok. No nech bolo ako bolo, aj tak niekomu ublíži. Ešte donedávna by jej bolo jedno čo si o nej a všetkom Leo myslí, no musela zmeniť názor a nechcela mu ublížiť, rovnako ako nechcela ublížiť Sallymu, svojej najbližšej osobe. No rovnako vedela že Yunna mala pravdu a že on sa k nej už nemohol správať tak ako doteraz, nesmel prechovávať lásku k zasnúbenej žene a ešte takej, ktorá o svojom živote rozhodovala len málo. Celá tá situácia ju bolela, strašne moc .* Sallymu len ublížim. *Nehľadiac na to čo cítila či necítila, mala pocit že jeho svojou bytosťoua prítomnosťou len zraňovala a pripomínala mu že bola zasnúbenou.*

Floreine a Pandora

*Ako vyrazili, Floreine držala pozornosť malej pri slovných hrách, typu – hádaj načo myslím, či podobných hlúpostiach, ktoré sa mohli hrať za jazdy, zároveň mal tak Z pokoj od otázok a aj Flora. Jediné otázky ktoré dostávala boli tie k hre, ako si malá rapotala či je to hento a tamto, aké je to veľké, koľko to má nôh a či to videla inde ako na nakreslenom obrázočku. No nebavilo ju to večne a ani Flora nemala predstavivosť a fantáziu na hry nekonečnú, takže napokon nastalo ticho, ktoré samozrejme Pandora narušila.* Písmenko? *Oslovila ho po dlhšej dobe.* Čo sa robí v takej dedine alebo osade? *Nikdy v žiadnej nebola a vôbec netušila, čo také sa dalo mimo jaskyne robiť. Čo tam ženy i muži ako bol on robili, či chytali niečo na jedenie alebo jazdili na koňoch alebo čo sa vlastne dalo vonku robiť. Ona vždy túžila nebyť zavretá, no počúvala lebo si to mamička priala a bála by sa o ňu, no teraz keď sa blížila k tomu že bude vonku a nie v jaskyni voľne pobehovať, vôbec netušila čo čakať. Vedela že u nich v dedine boli domčeky, ako jej to Floreine nakreslila na papier, no to bolo asi všekto čo si vedela tak viac predstaviť. Hovorila aj niečo o sadení rastliniek ktoré potom slúžili na zberanie úrody aby bolo čo jesť cez zima a takých veciach, no on o tom určite vedel viac. Predsa len, veď Flora tam bola dlho pradlho s ňou a určite to u nich bolo iné.*
Návrat hore Goto down
Pomocník

Male

OdoslaťPredmet: Re: ASALA- časť Mare Imbrium   Št september 08 2011, 08:58

LEO

*Musel priznať, že sa celkom aj potešil, že ho Blake sprevádzal. Najskôr síce túžil byť sám, no tie hnusné myšlienky boli také dotieravé, že uznal, že bude lepšie ak nepôjde celkom sám. A možno to nebolo ani tak zlé. Predsa oni s Blakom sa takmer nepoznali, tak prečo by si trochu nepokecali ako babky na trhu, keď mali čas a očividne i chuť. Pri tých myšlienkach sa Leovi podvedome kútiky pier dvihli a len dúfal, že Blake túto zmenu na jeho tvári nezaregistroval.* Áno, bol. Asi by som takto dobre nevyzeral, jedine ak by si ma vzali do parády tí Yunniní priatelia s bratom. *Uškrnul sa a so zamysleným pohľadom sa pozrel na Blaka, ktovie prečo vyzeral rovnako zle ako on. Akoby ich bol oboch prešiel parný valec. Aj ho to zaujímalo, ale nebol tým typom človeka, čo by bol ťahal od ostatných informácie, tobôž nie z niekoho s kým sa poznali viac z videnia a počutia ako priamo.* A ak ťa zaujíma prečo som to urobil, tak nato existuje jednoduchá odpoveď. Kvôli tvojej sestre. Má ho rada, vždy ho mala rada, to vieme všetci a všetci sme mali možnosť na tvojej svadbe vidieť akým spôsobom.. *Zdá sa mu to, alebo to naozaj povedal zatrpknutým hlasom?* Jednoducho som sa nedokázal pozerať nato ako stále trpí pre jeho stratu, i keď ja sám by som ho asi najradšej videl tri metre pod zemou.. *Nemal sa prečo hanbiť, že on a Cooper nikdy nebudú priateľmi, vedeli to všetci a posledné na čom mu záležalo bol fakt, že by si o ňom mohol niekto myslieť niečo zlé. Predsa len, on bol ošetrovateľ, on sa mal postarať o jeho tigra a neurobil to! Mal dôvod na nenávisť, alebo čo i len na nesympatie.*
Návrat hore Goto down
Pomocník

Male

OdoslaťPredmet: Re: ASALA- časť Mare Imbrium   Št september 08 2011, 09:09

YUNNA

*Oni boli v jej izbe? S rukami na Vanillinom chrbte sa zarazila. Lepšie sa poobzerala, až jej vlasy hanbou zružoveli.* A fakt.. *Šepla zahanbene potichu a len sa musela ubrániť tomu, aby sa nezakuckala od hanby. Taký detail, že sú u nej jej v tom všetkom celkom vypadol z hlavy. Som ja ale roztržitá, pomyslela si káravo a bola rada, že v tej chvíli Vanilla pod ňou ležala a nevidela ako jej horeli nielen líca, ale aj uši. Tak toto sa jej podarilo veru.* Ten čo miluje vie do akého risku ide o to sa báť nemusíš a myslím si, že Leo to vie. Práve preto ti nič nepovie, možno ti bude dvoriť, možno bude hrať ľahostajného, alebo to nechá na tebe aby si sa rozhodla. Koniec koncov uvidíš ako sa bude voči tebe správať a mala by si si uvedomiť jednu vec.. *Nebola rada, že jej toto musela povedať. Tak otvorene a byť taká hrubá ako sa jej to dralo na pery.* Že raz si vybrať budeš musieť a vedz, že z tohto vášho trojuholníka predsa len vyjde minimálne jeden ublížený. *Bola to krutá realita a v tej chvíli Vanilke ani trochu nezávidela.* Som rada, že ja takýto trojuholník riešiť nemusím.. *Vzdychla si potichu a prešla Vanilke po chrbte s rukami bielymi od chladivej masti až ku krížom. Neuvedomila si, že sa trochu preriekla, lebo normálne by to bol trojuholník keby Blake nebol zároveň aj Bezmenným , no také šťastie ako mala ona, nemohli mať všetci. Koľká škoda, lebo by dopriala Vanilke ľahké rozhodovanie. Chcela by, aby to mala ľahké, aby sa takto netrápila. No dalo sa to? Na jej mieste by sa i ona, ale čo by urobila – zamerala by sa na svoje pocity. Tie jediné mohli rozhodnúť a síce bola zasnúbená s Leom, každý vedel, že toho záväzku sa dalo zbaviť, trochu obtiažne, no dalo. Na ten sa nesmeli vyhovárať, ani zameriavať. Predsa nikto nevedel čo im osud prinesie do cesty. A možno to len zbytočne riešili, možno Leo bol predsa len ten stvorený pre ňu... Ktovie..*
Návrat hore Goto down
Pomocník

Male

OdoslaťPredmet: Re: ASALA- časť Mare Imbrium   Št september 08 2011, 09:31

„ Z “

*Každý prekliaty nádych ho bolel! No bolo toto normálne?! Len tak zatínal zuby, ako žrebec urobil krok, bodlo ho, ďalší, znova a takto dookola. Chcelo sa mu odfúknuť si od bolesti, ale nemohol. Kvetinka síce vedela ako ho to musí bolieť, ale malá nie a tú veru desiť nepotreboval a ani nechcel. Preto bol rád ako ich mohol počúvať a sám v duchu hádal čo kedy ktorá myslela. Niekedy sa mu to podarilo uhádnuť a inokedy bol zase prekvapený čo tým dvom vedelo napadnúť. Rýchlejší pohyb ako krok vtedy nezvládal a preto výhovorka, že kone si potrebovali odpočinúť mu viac než vyhovovala.* Prosím? *Zo zamyslenia ho vytrhlo práve to malé šidlo a prekvapene k nej pozrel. Jej otázka bola zaujímavá.* Nuž, všeličo. Deti sa môžu hrať, medzi sebou, prípadne so zvieratkami, alebo s dospelými. My veľkí muži niekedy spolu tiež trávime čas a cvičíme. Dá sa aj spoznávať okolie a tak. Je toho veľa, čo by si mohla robiť, je to len na tebe čo si vymyslíš. Prípadne ty sa budeš ešte učiť, ak Kvetinka povolí a bude chcieť, aby si bola múdra. *Na perách mu zasvietil úsmev. Teraz Floreine rozhodovala o tom čo bude s malou a len ona mohla povedať, či malá sa začne učiť a čo všetko. U nich učila hlavne šamanka, teda teraz to čakalo Arrienu, takže už to všetko hlavne malo závisieť od Kvetinky.* Nechceš si aj so mnou zahrať? Budem myslieť na niečo superťažké, čo povieš? *V očkách mu len tak zasvietili neposlušné ohníčky šibalstva. Bolo dosť nefér od nich, že sa hrali bez neho, aj on chcel! Aspoň nebude myslieť na bolesť, keď budú musieť ísť rýchlejšie. Nemohli sa ošívať a už tým bojom sa zdržali dosť.*
Návrat hore Goto down
Olivia Pangiote

Female

OdoslaťPredmet: Re: ASALA- časť Mare Imbrium   Pi september 09 2011, 07:57

Blake

*Pri zmienke o Yunninom bratovi si uvedomil, že s tým sa asi ešte ani nerozprával, ani ho poriadne nevidel, ak nerátal cestu z jaskýň, kde mal možnosť vidieť i tých Bratov. Veru, statná skupinka chlapov a po boji s nimi by naozaj mohol vyzerať Leo rovnako do riadene.* To áno, tá skupinka mužov nevyzerá, že sa s niekym mazná. *To bolo asi jediné čo k nim vedel nejako povedať, v podstate on už mal mať nejaký prehľad, no pre výlet s Yunnou sa o prehľade hovoriť ani minimálne nedalo. Aspoň nie o tom, čo sa dialo tu v osade. Nehľadiac nato mal ale výhovorku, zašíval a nikto ho veru nevidel. Ktovie či niekto len tušiel, čo tu vlastne s Vanille, Leom a Sallym robili.* Áno má. *Skonštatuje krátko, nie je to bezpečná téma a nemal s ňou asi ani začínať. Už len preto že on netušil nič o citoch svojej sestry, no zdalo sa mu, že Leo sa neveľmi tešil tomu čo hovoril. Na druhej strane, bol s ňou zasnúbený, tak čo sa mohol čudovať. Ako však vnímal jeho slová, začínal mať pocit, že to nemusí byť len preto, že nechce aby mal nevernú manželku ale že by sa do dotýkalo čohosi úplne iného než bola najaká hrdosť či meno.* Budeš to s ňou mať ťažké. *Poznamenal zamyslene, to si aj ako Blake mohol dovoliť povedať na jej osobu.*

Vanille

*Začala sa smiať, keď začula to jej „a fakt“. Jej drahá švagrínka bola nejaká roztržitá, ktovie kde lietala hlavičkou že si nevšimla taký detailík.* Ktovie kde ty myšlienkami si švagrínka. *Rýpla do nej ako sa patrilo a aby jej to neprešlo len tak ľahko.* Ktovie na koho ty aj myslíš keď už mi dobre robíš. *Zachechtala sa, prvé príznaky toho, že depresívna chvíľka sa pomaly vytrácala z jej tela. Možno to bolo i úľavou na tele pre tú chladivú vec, čo jej Yunna rozotierala, možno i preto že sa konečne mala s kým rozprávať o tých dvoch, ktorí ju trápili. Možno sa neposunula, no bolo príjemné s niekym hovoriť o tom. Niežeby sa jej rozhovor s V nepáčil, no Yunna bola žena a sama mala menší trojuholník, aj keď pri tom čo povedala Vanille vystrelilo obočie niekam k čelu.* Akože nemusiš? *Bola síce vydatá, ale nemala pocit že na tom niečo práve toto menilo. Možno na tom bola preto ešte horšie, ona keby chce a odhodlá sa, môže aj utiecť keby to bol Sally. To či by to dokázala spraviť svojmu rodu, ktorý nemohol zato aký bol Uretan a ona nemala dôvod zničiť generácie ich rodiny svojim útekom, tak netušila či by toho bola schopná.* Viem že raz sa budem musieť rozhodnúť a myslím že to nechám na voľný priebeh a čo sa bude diať teraz medzi nami. *So Sallym chcel teraz tráviť čas pre tie jaskyne, aby nebol sám, s Leom nepochybne strávi tiež nejaký čas. Za ten čas hádam príde nato, akú budúcnosť chce mať. A hlavne s kým.*

Floreine a Pandora

*Po jeho „prosím“ sa Floreine zachechtala.* Ty si stále niečo prosíš. Aký si ty dobrý chlapec. *Rozhodla sa do neho po dlhom čase trošku rýpnuť, nech sa odpúta od bolesti a musí hľadať niečo na protirýpnutie. V myšlienkach bol určite pri niečom neveselom, pri bolesti a ktovie čom, takže nastal čas ho z toho dostať do iných tém. Malá sa usmievala a úsmev sa jej rozšíril, keď počúvala čo sa tam dalo robiť. Nikdy sa nehrala s inými deťmi a tešila sa aké to bude. Keď tam bude toľko detí.* Budem sa učiť však Flora? *Pootočila k Floreine hlavu. Už v jaskyni ju Floreine všeličo učila, nevedela ešte písať ani čítať, no ešte bola predsa len maličká. Poznala už veľa písmenok z abecedy, učiila ju i rátať, rozoznávať bylinky ktoré poznala ona. Snažila sa ju postupne nejako primerane veku naučiť nejaké veci, aj keď sama nevedela čo to znamená primerane veku. Nechávala to na pozornosť malej, koľko sa jej chcelo a malú to veru bavilo. Tešila sa až bude vedieť čítať.* Samozrejme, chceš vedieť predsa čítať a písať aby si si zaznamenala všetko čo nové zažiješ. *Odvetila jej s úmevom. Slová Z jej pripomenuli čo podčiarkli, že teraz bola tá čo o malej rozhodovala. Nemala mamu a ona bola teraz jej...no náhradná. Bola šťastná že jej malá ostane, vždy sa obávala že jedného dňa príde jej mama a povie jej, že už ju nepotrebuje, že si ju berie dole a ona o ňu príde. Netešila sa zo smrti, no jedna jej časť akoby si vydýchla že o malú nikdy nepríde. A mala preto i výčitky že sa takto cítila, aj napriek tomu že nikdy nepriala Pandorinej mame nič zlé aby malá ostala pri nej.* Áno chcem, veľmi sa nato teším. Dúfam že sa to naučím rýchlo. *Povedala s úsmevom a ten sa jej ešte rozšíril, keď začula že Písmenko sa s ňou chcel hrať. Aj Floreine to trochu prekvapilo, nechcela ho otravovať a on sa chcel s malou hrať. Usmiala sa preto ale prešla to bez poznámky, zatiaľ čo malá sa natešene usmievala.* Dobre tak na niečo mysli a my budeme hádať. Ale musí to byť niečo čo poznám dobre? *Usmievala sa, ona predsa len nepoznala priveľa vecí. Neprešlo ani päť sekúnd a už vychŕlila prvú otázku.* Je to zvieratko?

Návrat hore Goto down
Sponsored content

OdoslaťPredmet: Re: ASALA- časť Mare Imbrium   

Návrat hore Goto down

ASALA- časť Mare Imbrium
Zobraziť predchádzajúcu tému Zobraziť nasledujúcu tému Návrat hore 
Strana 4 z 21Choď na stránku : Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 12 ... 21  Next

Povolenie tohoto fóra:Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Gyro :: RPG :: Vesmír-
Prejdi na: